Nasza firma

Polityka firmy
Pracownicy

Historia

Nasza historia

Punktem wyjściowym był tzw. Strategiczny Projekt Magazynowania, wcześniejszy projekt przemysłowy, którego celem było stworzeniepodziemnego magazynu rafinowanych produktów paliwowych w Arabii Saudyjskiej. W 1996 roku założono oddział Midroc Europe, łącząc ze sobą wszystkie poszczególne działania niezbędne przy realizacji projektu.

Historia wspólnej działaności

Biznesmen Mohammed Al-Amoudi otrzymał zlecenie we współpracy z licznymi szwedzkimi spółkami. W celu zrealizowania gigantycznego projektu, pozyskano lub powołano wiele firm, zarówno w Szwecji jak i za granicą. Aby stworzyć odpowiednią strukturę umożliwiającą połączenie wszystkich indywidualnych działań, Al-Amoudi, z pomocą Lennarta Wikströma, założył Midroc Europe w 1996 roku.

Założeniem strategii było umożliwienie rozwoju każdej ze spółek wg ich własnego potencjału, lecz również możliwie jak największa współpraca w celu uzyskania efektów synergii. Celem każdej spółki spółki jest zdobycie miana najlepszej firmy w danym sektorze, pozostając jednocześnie nieodłączną częścią Midroc Group. Strategia okazała się sukcesem, ponieważ obecnie Midroc jest wiodącym graczem na rynku, prowadzącym działalność w ośmiu krajach. Nasza najstarsza spółka zależna została założona już w 1904 roku, jednakże powołanie Midroc w 1996 roku pomogło połączyć te uznane i specjalistyczne spółki w zintegrowanym i konstruktywnym sojuszu.